НОВИНИ АРХ

Конкурс-захист науково-дослідних робіт учнів-членів Київської МАН 2025

 21 лютого 2025 о 15.00  «Київська Мала академія наук учнівської молоді»,  відділення інженерії та матеріалознавства, секції «Архітектура та дизайн» провела «Творчий конкурс» – контрольну роботу з «Рисунку». Захід відбувся в офлайн-форматі на базі Київського національному університеті будівництва і архітектури.
Під час контрольній роботі учням Київського МАН потрібно було точно зобразити геометричні фігури  з натури на папері. Учасники працювали в різних графічних техніках, зокрема, використовували штрихування, передачу перспективи та дотримання пропорцій. Основною метою цього випробування було не лише перевірити рівень володіння академічним рисунком, а й розвинути у молодих митців та майбутніх архітекторів спостережливість, уважність до деталей і здатність до аналітичного мислення.

Журі у складі:

  • Голова журі – завідувач кафедри ландшафтної архітектури Віктор Олександрович Яценко д-р. арх., професор;
  • завідувач кафедри інформаційних технологій Валерій Васильович Товбич д-р. арх професор;
  • доцент кафедри інформаційних технологій Анна Володимирівна Кузьміна, канд. арх., доцент.

Творчу роботу з «Рисунку» оцінювалась за такими критеріями:

  • композиція на аркуші (розташування зображення, його розмір);
  • правильність побудови (правило перспективи, пропорції предметів);
  • світотіньове моделювання (тональність, тіні та їх планова насиченість);
  • відповідність техніці виконання (лінійне штрихування, чіткість зображення, охайність).

Секретар журі:

  • доцент кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування, керівник секції «Архітектура та дизайн» Київскої МАН Ольга Олександрівна Гомон, канд.арх, доцент, слідкує за дотриманням всіх складових частин творчого конкурсу.

Фотоархів Творчого конкурсу –  «Рисунок»

27 лютого 2025 року о 15.00 у Київському національному університеті будівництва і архітектури, в деканаті Архітектурного факультету відбулося четверте засідання ІІ (Міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Київскої МАН. Засідання проходило в офлайн-форматі та було організоване  відділенням інженерії та матеріалознавства, секцією «Архітектура та дизайн».

У конкурсі взяли участь учні 8–11 класів Київскої МАН, які представили свої дослідницькі проєкти в галузі архітектури, містобудування, урбаністики, дизайну та сучасних технологій у будівництві. Захист робіт відбувався у форматі презентацій, під час яких юні науковці детально розповідали про свої дослідження, демонстрували власні розробки та обґрунтовували їхню практичну значущість.

Журі, до складу якого увійшли провідні викладачі, науковці та фахівці в галузі архітектури та інженерії, високо оцінило рівень підготовки учасників. Особлива увага приділялася актуальності тем досліджень, інноваційності підходів та практичному застосуванню запропонованих рішень.

Захід став важливою платформою для розвитку молодих талантів, надавши учасникам можливість отримати цінні рекомендації від журі, обмінятися ідеями та отримати мотивацію для подальшого наукового розвитку.

Журі у складі:

  • Голова журі – декан архітектурного факультету Олександр Володимирович Кащенко, професор;
  • завідувач кафедри інформаційних технологій Валерій Васильович Товбич, д-р.арх., професор;
  • завідувач кафедри дизайну архітектурного середовища Віктор Олександрович Тімохін, д-р. арх. професор;
  • завідувач кафедри ландшафтної архітектури Віктор Олександрович Яценко, д-р. арх., професор;
  • доцент кафедри інформаційних технологій Кузьміна Анна Володимирівна, канд. арх., доцент.

Секретар журі:

  • доцент кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування, керівник секції «Архітектура та дизайн» Київскої МАН Гомон Ольга Олександрівна, канд. арх., доцент, слідкує за дотриманням вимог всіх складових частин захисту.

Журі заслухали наукові доповіді учнів Київської Малої академії по темі:

  1. «Перебудова приміщень на якісні укриття під час воєнних дій» – учень 8 класу Рубін Євгеній, Природничо-науковий ліцей № 145.

Педагогічний керівник:  Янковська Марія Миколаївна, вчитель фізики і   астрономії, методист ПНЛ №145 Печерського району м. Києва.

  1. «Сучасні концепції архітектури екологічних поселень» – учениця 10 класу Дибач Марія, Ліцей «Академія».

Науковий курівник: Ганна Володимирівна Кузьміна канд. арх., доцент кафедри інформаційних технологій в архітектурі Київського національного університету будівництва і архітектури.

  1. «Звукоізоляція як засіб забезпечення ефективного навчального процесу в умовах шкільного укриття» – учениця 10 класу Лисенко Софія, Приватний заклад загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів «Гімназія А+».

Науковий курівник: Бистрянцева Анастасія Миколаївна, канд. фізико-математичних наук, доцент, учитель математики Приватного закладу загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів «Гімназії А+» Дніпровського району м. Києва.

Педагогічний керівник: Марценюк Ольга Миколаївна, учитель математики Приватного закладу загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів «Гімназії А+» Дніпровського району м. Києва.

  1. «Архітектура еко-хмарочосів. Реальність та футурологічні концепції» – учениця 10 класу Рибакова Надія, Ліцей № 136.

Науковий курівник: Ольга Олександрівна Гомон  канд. арх., доцент кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування; Кедровська Ія Петрівна, асистент кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування Київського національного університету будівництва і архітектури.

  1. «Бахмут: нове обличчя міста у контексті історії та сучасності» – учениця 10 класу Трощук Юліанна, Приватний заклад загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів «Гімназія А+».

Науковий курівник: Бистрянцева Анастасія Миколаївна, канд. фізико-математичних наук, доцент, учитель математики Приватного закладу загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів «Гімназії А+» Дніпровського району м. Києва.

Педагогічний керівник: Марценюк Ольга Миколаївна, учитель математики Приватного закладу загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів «Гімназії А+» Дніпровського району м. Києва.

  1. «Формування сучасної архітектури серед історичної забудови» – учениця 10 класу Чабан Марія, Гімназія № 315 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Науковий курівник: Попович Дмитро Сергійович, асистент кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування;  Кантаурова Надія Анатоліївна, асистент кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування Київського національного університету будівництва і архітектури.

  1. «Енергоефективні будинки купольної конструкції. Гео-будинок» – учениця 11 класу Костирко Ірина, Ліцей № 172 «Нивки».

Науковий курівник: Ганна Володимирівна Кузьміна канд. арх., доцент кафедри інформаційних технологій в архітектурі Київського національного університету будівництва і архітектури.

Педагогічний керівник: Шикота Тетяна Василівна, вчитель – методист гімназії «Академія».

  1. «Дослідження шарів ґрунту низинної частини історичного центра міста Києва» – учень 11 класу Нікітін Орест, Ліцей № 142

Педагогічний керівник:  Прущик Тетяна Володимирівна, вчитель фізики Ліцею №142 м. Києва.

  1. «Особливості формування громадського простору на основі абстрактної композиції» – учениця 11 класу, Соловйова Дарина, Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 314 з поглибленим вивченням іноземної мови.

Науковий курівник: Єжова Олександра Ігорівна, канд. арх., доцент кафедри архітектурного проектування цивільних будівель і споруд Київського національного університету будівництва і архітектури

  1. «Дослідження створення датчиків диму на територіях лісів» – учениця 11 класу Черткова Поліна, Ліцей «Академія».

Науковий керівник: Тетяна Олександрівна Кащенко, канд. арх., доцент кафедри архітектурного проектування цивільних будівель і споруд Київського національного університету будівництва і архітектури.

Педагогічний керівник: Шикота Тетяна Василівна, вчитель – методист гімназії «Академія».

Робота захисту науково- науково-дослідних робіт оцінювалась за такими критеріями:

  • дослідницький характер та актуальність теми дослідження;
  • доцільність методів дослідження, відповідність результатів завданню, критичний аналіз проблеми і її вирішення;
  • ступінь самостійності і особистий внесок автора в дослідження;
  • презентаційні навички, культура мовлення, вільне володіння матеріалом, вичерпність, змістовність та наукова коректність відповідей;
  • відповідність оформлення презентації вимогам.

Журі конкурсу високо оцінило актуальність тематики, яку обрали юні дослідники, а також їхній креативний підхід до розкриття своїх проєктів: зокрема, учениця 10 класу Рибакова Надія представила концептуальний проєкт еко-хмарочосу, який гармонійно вписується в міське середовище. Його ключовими особливостями є використання екологічно чистих будівельних матеріалів та впровадження енергоефективних технологій, що дозволяє значно знизити вплив будівлі на навколишнє середовище та сприяти збереженню природних ресурсів; учениця 10 класу Лисенко Софія представила науково-дослідницьку роботу на тему «Звукоізоляція як засіб забезпечення ефективного навчального процесу в умовах шкільного укриття», журі відзначило глибину наукового аналізу та практичну значущість роботи, адже запропонований метод звукоізоляції можуть знайти застосування не лише в школах, а й у лікарнях, громадських укриттях та інших приміщеннях, де необхідно забезпечити акустичний комфорт; Чабан Марія, учениця 10 класу, розробила проєкт житлового будинку, який передбачено звести в самому центрі Києва, серед вулиць, забудованих історичною архітектурою. У своєму проєкті вона приділила особливу увагу гармонійному поєднанню сучасного дизайну з історичним середовищем, збереженню архітектурної спадщини та впровадженню рішень, що забезпечують комфортне життя мешканців у щільно забудованій частині міста; учениця 11 класу Поліна Черткова представила макет датчика диму, призначеного для використання в лісових масивах. Її розробка є надзвичайно важливим інструментом у боротьбі з лісовими пожежами, оскільки дозволяє вчасно виявляти задимлення та сигналізувати про потенційну загрозу. Це дає можливість оперативно реагувати на виникнення вогню та запобігати масштабним екологічним катастрофам.

Кожен із представлених проєктів демонструє високий рівень інженерної думки, турботу про екологію та прагнення молодих дослідників створювати інноваційні рішення для покращення міського середовища та охорони довкілля.

Рис. 1 «Формування сучасної архітектури серед історичної забудови» – учениця 10 класу Чабан Марія, Гімназія № 315 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Рис. 1 «Формування сучасної архітектури серед історичної забудови» – учениця 10 класу Чабан Марія, Гімназія № 315 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Ри.2 «Сучасні концепції архітектури екологічних поселень» –  учениця 10 класу Дибач Марія, Ліцей «Академія».

Рис.3«Енергоефективні будинки купольної конструкції. Гео-будинок» – учениця 11 класу Костирко Ірина, Ліцей № 172 «Нивки».

Рис. 4 Архітектура еко-хмарочосів. Реальність та футурологічні концепції» – учениця 10 класу Рибакова Надія, Ліцей № 136

Рис. 5 «Дослідження створення датчиків диму на територіях лісів» – учениця 11 класу Черткова Поліна, Ліцей «Академія».

Рис. 6 «Особливості формування громадського простору на основі абстрактної композиції» – учениця 11 класу,
Соловйова Дарина, Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 314 з поглибленим вивченням іноземної мови.

Translate »