ПІДСУМКИ РОБОТИ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ПРОБЛЕМИ І МЕТОДИ ВІДНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ АРХІТЕКТУРНО-МІСТОБУДІВНОГО СЕРЕДОВИЩА В УКРАЇНІ

ПІДСУМКИ РОБОТИ
НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
“ПРОБЛЕМИ І МЕТОДИ ВІДНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ
АРХІТЕКТУРНО-МІСТОБУДІВНОГО СЕРЕДОВИЩА В УКРАЇНІ”
у співпраці з кафедрою міського дизайну та планування Технічного університету Дармштадта, присвяченої
- славному 95-річчю КНУБА;
- 35-річчю кафедри Дизайну архітектурного середовища;
- 35-річчю кафедри Теорії архітектури і архітектурного проєктування
Шановні колеги!
9 квітня 2025 року на платформах ZOOM і TEAMS на кафедрах дизайну архітектурного середовища, Теорії архітектури і архітектурного проєктування Київського національного університету будівництва та архітектури й кафедрі міського дизайну та планування Технічного університету Дармштадта відбулася спільна науково-практична конференція
Відповідно до наукових тематик кафедр були обговорені наступні питання: історія та перспективи творчої діяльності в архітектурі; проблеми становлення і розвитку архітектурно-містобудівної науки й практики; сучасні тенденції у реформуванні архітектурної освіти; результати дисертаційних досліджень магістерських робіт; сучасні тенденції у використанні відновлювальних ресурсів, присвячені пошукам розв’язання проблеми відновлення архітектурного міського середовища в Україні в контексті наукової та освітньої діяльності та міжнародних зв’язків.
Конференція відбулася успішно, не зважаючи на повітряні тривоги, що лунали під час виступів незламних колег. Поставлені завдання виконано у повному обсязі. З вітальною промовою виступили декан архітектурного факультету, проф. О.В. Кащенко, завідувач кафедри ДАС, проф. В.О. Тімохін, завідувачка кафедри ТАіАП, проф. Г.Л. Ковальська і розповіли про діяльність кафедр в умовах війни, успішну співпрацю з державними організаціями щодо відновлення зруйнованих міст України.
В ролі амбасадорки й перекладачки виступила проф. Ірина Булах, вона переклала з німецької мови доповідь проф. Мартіна Кноля професор кафедри Міського дизайну та планування Технічного університету Дармштадта (Німеччина) та перекладала німецькою мовою виступи учасників від КНУБА.
У конференції взяли участь викладачі, аспіранти, магістранти та студенти. Члени оргкомітету брали активну участь в обговоренні проблем, фахово керували процесом дискусій. Серед доповідей та дискусій, які велися на високому рівні, слід зазначити найкращі за глибиною занурення в тему, актуальність та проникливість в подачі матеріалу.
Ліричну доповідь «Пам’яті професора кафедри дизайну архітектурного середовища Шемседінова Гафара Ірфановича» присвятила своєму викладачу і керівнику Ю.С. Рябець.
Науковою новизною та гідним виступом вирізняється доповідь «Патерни та адаптація в методології архітектурного проєктування» Зінов’євої О.С.
Актуальна і практично значуща доповідь «Сучасні тенденції реновації підземних бункерів на території європейських країн» Сало В.В.
Доповіді аспірантів стали взірцем для студентів, які готуються до розробки магістерських робіт. Серед них найкращі:
- «Моделювання архітектурно-планувальної організації тимчасових поселень для ВПО» Амосов Ю.Д., Аспірант кафедри ДАС КНУБА;
- «Адаптивна архітектура: екологічні та архітектурні Аспекти сезонної відповідності архітектури в Україні» Столовий О. В., аспірант КНУБА, головний архітектор проєктів ТОВ «Архіматика»;
- «Основні особливості міст-супутників АЕС» Бурлака Ю. М., аспірантка кафедри ТАіАП КНУБА;
- «Біомімікрія як інноваційний підхід до відновлення та розвитку архітектурно-містобудівного середовища в Україні» Галат С. Е., аспірантка кафедри ТАіАП КНУБА.
Серед студентських доповідей найцікавішими є:
- «Принципи формування архітектурного середовища центрів реабілітації дикої природи (на прикладі центру реабілітації дикої природи м. Пуйо)» Магістрант 1 року навчання кафедри ДАС КНУБА Матео Гарсіа Альмейда, науковий керівник: Гарбар М.В.;
- «Меморіальна архітектура як носій пам’яті: взаємодія простору, емоцій та історії» Магістрант 1-го року навчання кафедри ДАС КНУБА Гребенюк А.В., науковий керівник: Гарбар М.В.
- «Сігеру Бан та його соціальна архітектура» Студент 3 курсу кафедри ДАС КНУБА Рябець Д.В., науковий керівник: Рябець Ю.С.
- «Результати обстеження безбар’єрності фізичного простору міського середовища в містах Київ та Бровари» Карімлі Гюнай Ніязі кизи, Геновська Є.В. студентки 2-го року навчання кафедри ДАС КНУБА, науковий керівник: Іванченко О.В.
Також слід окремо зазначити цікаві роботи науковців-дебютантів з 1 курсу та привітати їхніх керівників:
- «Маріїнський палац – історичний аспект» Студентка 1-го курсу кафедри ДАС КНУБА Прокопік А.К., науковий керівник: Щурова В.А.,
- «Поєднання традицій та сучасності в архітектурі та дизайні» студентка 1-го курсу кафедри ДАС КНУБА, Пшеничнікова В.І., науковий керівник: Сало В.В.
З метою розширення кола питань та міждисциплінарних поглядів на проблеми формування і розвитку дизайну архітектурного середовища радо запрошуємо на наступний рік викладачів, студентів з інших кафедр і факультетів і сподіваємося, що наша спільна конференція зросте до статуту Міжнародної.
З повагою, оргкомітет.
Вам також може сподобатись

КАФЕДРА ДИЗАЙНУ КНУБА – вручення дипломів магістра випускникам спеціальності 022 «Дизайн» 2024 року (2025)
10.03.2025
Співпраця архітекторів КНУБА і Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”
23.01.2024