СПІВПРАЦЯ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ

Кафедра Образотворчого мистецтва і архітектурної графіки активно співпрацює з архітектурними майстернями та провідними установами архітектурної  галузі, які допомагають удосконалювати освітні програми ОПП «Образотворче, декоративно-прикладне мистецтво, реставрація» першого бакалаврського рівня та ОНП «Художньо-декоративне оздоблення інтер’єру» другого магістерського рівня, що реалізуються на кафедрі. Співпраця зі стейкхолдерами  дає можливість проведення виробничо-проектних практик, де студенти удосконалюють і розширюють фахові знання, приймають участь у творчих конкурсах і проектах. Співпраця зі стейкхолдерами дає можливість удосконалювати програми дисциплін кафедри.

  • ТОВ «МЕДКАПІТАЛГРУП»;
  • ТОВ «АБК «ЮГМА»;
  • Архітектурна майстерня «Balbek bureau»;
  • Архітектурна майстерня «Archiprogect».

26 вересня 2024 року відбулась зустріч викладачів і студентів кафедри образотворчого мистецтва і архітектурної графіки архітектурного факультету зі стейкхолдерами – колективом ТОВ «САЯМАТ» ЛТД на базі підприємства ТОВ «САЯМАТ» ЛТД за адресою Бучанський район, Київської області, село Святопетрівське, вулиця Київська, будинок, 27б. В рамках цієї зустрічі був підписаний меморандум про співпрацю між кафедрою образотворчого мистецтва і архітектурної графіки КНУБА та директором підприємства Ігорем Геннадійовичем Давидовим.

Здобувачі та викладачі ознайомилися із технологією і процесами виготовлення скульптури із бронзи. Здобувачі із захопленням прослухали лекцію, проведену Ігорем Геннадійовичем і залишилися під великими враженнями від проведеної екскурсії по виробництву.

6.03.2025 року відбулась зустріч студентів і викладачів кафедри образотворчого мистецтва і архітектурної графіки зі стейкхолдером – Анною Іскіердо – архітекторкою, креативною директоркою та співзасновницею Архітектурно-проєктної компанії АІММ, що об’єднала найкращих фахівців галузі, які мають досвід роботи із проектами по всьому світу. Географію розроблених проектів складають такі країни як: Україна, Естонія, Туреччина, Румунія, Казахстан, Об’єднані Арабські Емірати, Литва, Китай, Домініканська республіка, Кіпр.
Портфоліо АІММ налічує десятки реалізованих проектів, частина яких отримали найвищі національні та міжнародні нагороди будівельної галузі. Компанія створює архітектуру, що вражає, базуючись на найновіших світових інноваціях та інженерних рішеннях. Серед питань, на яку звернула увагу доповідачка – необхідність формувати у студентів не тільки професійні, але й комунікативні навички, а також немаловажну роль відіграє здатність студентів презентувати свої професійні навички у вигляді портфоліо власних творчих робіт. Вона акцентувала увагу на необхідність вже з другого курсу залучатися до творчих конкурсів і проектів, майстер-класів і воркшопів.
13.03.2025 р, в ауд.101 архітектурного корпуса КНУБА відбулась відкрита лекція на тему “Реставрація в Україні”. Лекцію проводив Антонюк Анатолій Євдокимович – відомий український інженер-будівельник, кандидат технічних наук, Лауреат Державної премії України у галузі архітектури, дійсний член Міжнародної організації ICOMOS, Академії будівництва України.
Анатолій Євдокимович розповів історію відбудови і реставрації стародавньої лаврської святині – Успенського собору. 3 листопада 1941 його майже повністю зруйнував нищівний вибух. Впродовж шести десятиліть в самому центрі Києво-Печерської лаври можна було побачити лише руїни її головного храму. Анатолій Євдокимович очолював великий творчий колектив Українського державного науково-дослідного і проектного інституту “УкрНДІпроектреставрація”, який упродовж 1998–2000 рр. із руїн відбудовував собор.
Під час зустрічі студенти дізналися про етапи і технологічні особливості відбудови і реставраційних робіт, а також про історію нелегкої боротьби за їх початок, яка тривала упродовж чверті століття, протягом якої команда фахівців на чолі з Анатолієм Антонюком відстоювала своє бачення: «Успенський собор – це центральна домінанта ансамблю Києво-Печерської лаври. І зруйнований храм фактично порушує весь комплекс святині».
Translate »